+421 948 190 551 | info@kusendaokna.sk

Ochrana proti hmyzu

nielen na veľkých plochách

 

Plisované dverové siete predstavujú revolučný pokrok v boji proti lietajúcemu hmyzu. K-system® bol prvým výrobcom, ktorý obohatil slovenský a český trh o tento netradičný druh sietí. V máji roku 2005 na výstave For Arch v Banskej Bystrici získala plisovaná sieť Nobarrier spoločnosti K-system® od odbornej poroty, ktorej predsedom bol Doc. Ing. Arch. Ivan Petelen CSc., čestné uznanie za aplikáciu najnovších materiálov pri riešení zábrany proti hmyzu na veľkoplošných fasádnych otvoroch.

Najväčšou výhodou siete Nobarrier je možnosť vzájomného spájania jednotlivých segmentov pri riešení širokých fasádnych otvorov. Sieťovina (pliss) vo veľkej miere zachytáva vo svojich záhyboch nečistoty vonkajšieho prostredia – alergény (prach, peľ) a pomáha tak zlepšova􏰀 životné prostredie alergikov. Výhody siete Nobarrier ocenia najmä zdravotne postihnutí občania, ktorí sa pohybujú na invalidnom vozíku a rodiny, pre ktorých je domáca pohoda prvoradá. Sieť na dvere je možné kedykoľvek veľmi jednoducho demontovať a znovu namontovať bez použitia náradia, čo je výhoda najmä v zimnom období alebo pri prechodnom pobyte napríklad na chate.

Elegantné riešenie

pre posuvné dvere a strešné okná

 

IPDS 22/IPOS 22
V máji 2016 sme do nášho sortimentu zaradili inovované plisované dverové siete IPDS 22/IPOS 22, ktoré nahradili siete PDS 28/POS 28, ktoré sme mali v ponuke od roku 2006. Ako samotný názov siete napovedá, zmenšila sa hrúbka rámu, čím sa znížili aj nároky na priestor v ostení v prípade montáže spolu s vonkajším tienením.


Spodný prechodový profil má len 4 mm a preto je možné túto sieť použiť aj na miesta, kde je potrebný bezbariérový prechod. Dlhú životnosť siete a hladkú manipuláciu zabezpečuje valčekový mechanizmus, ktorý zabraňuje predratiu šnúr. V ponuke sa nachádza dverové aj okenné prevedenie. Tento systém umožňuje montáž do ostenia aj na rám a to bez použitia dodatočných pomocných profilov. Plisované siete sú určené na ochranu pred lietajúcim hmyzom a čiastočne zachytávajú aj lietajúce nečistoty z vonkajšieho prostredia.

Shopping Basket