+421 948 190 551 | info@kusendaokna.sk

PEKNE BÝVAŤ – TRVALO UDRŽATEĽNE ŽIŤ

všetko začína u vás doma

 
Všetko je pohybe. Svet je stále digitálnejší, domy stále inteligentnejšie, témy, ktoré nami hýbu stále komplexnejšie. A predsa je to, čo si všetci pre náš domov prajeme, veľmi jednoduché: Istota. Bezpečie. Pohoda. A dobrý pocit byť doma. Práve pre to vyvíjajú naši inžinieri inovatívne okná a dvere – Kömmerling 88, prémiový systém so stredovým tesnením. Spája úsporu energie s pocitom dobrého bývania, kvalitu s dlhodobou životnosťou a stvárnenie obytného priestoru s perspektívami do budúcnosti.

VEĽKÉ OKNÁ – TAJOMSTVO VAŠEJ ATMOSFÉRY BÝVANIA

moderné. čisté. presvetlené.

Kde je svetlo, tam je tiež dobrá nálada. Lebo svetlo pôsobí pozitívne na dušu a jednoducho robí dobre. Preto sa miestnosti, v ktorých sa obzvlášť dobre cítime vyznačujú najmä veľkými okennými plochami. Vytvárajú príjemnú priateľskú atmosféru.

str6-bg

Avšak veľké plochy skla kladú najvyššie nároky. Napríklad na statickú stabilitu a tepelnú izoláciu. Pretože vlastne okná sú energeticky slabým miestom. Ibaže by boli koncipované tak, že všetky tieto nároky zvládnu bravúrne.


Kömmerling 88 pozostáva z technologicky náročných okenných profilov
a najmodernejších funkčných skiel. Tak vytvárame prémiový okenný a dverný systém s vysokou stabilitou a najlepšími izolačnými vlastnosťami. Pre presvetlené miestnosti – najlepšie perspektívy pre budúcnosť.

NA PRVÝ POHĽAD

str8-bg

ÚSPORA ENERGIE BUDE HRAČKOU

s tepelnou izoláciou na úrovni pasívneho domu

 

Je presne definované, čo tvorí pasívny dom. Dôležité kritérium: ročná spotreba tepla na kúrenie nesmie prekročiť 15 kilowatthodín na meter štvorcový obytnej plochy. To funguje len pri optimálnej tepelnej izolácii a energeticky efektívnom funkčnom zasklení.

Pre Kömmerling 88 žiaden problém – lebo tento okenný a dverný systém je už v štandardnej verzii vhodný pre pasívny dom. 

NA PRVÝ POHĽAD

okno-clear-02
okno-uspora-02

ŠTANDARDNÁ IZOLÁCIA
Biele alebo vo farbe: už v štandardnom prevede- ní dosahujú okná spôsobilosť pre pasívne domy. A to s oceľovými výstužami pre maximálne veľkosti krídiel.

ENERGETICKÁ EFEKTÍVNOSŤ JE AKO FORMULA 1:

desatina za čiarkou znamená celý svet

 

Tepelná ochrana nekladie zvláštne požiadavky len na zasklenie, ale aj na rámy. Ako veľa (alebo málo) tepla sa stratí cez okenný rám naznačuje hodnota Uf. Teda platí: čím menšia je hodnota Uf, tým lepšie. Mimochodom: už pár desatín alebo stotín menej vytvorí za rok enormnú úsporu energie!

Kömmerling 88 sa vyznačuje hodnotami Uf na úrovni pasívneho domu (a lepšie). A jedinečné je: toto platí aj u veľkých krídiel a plôch! Podstatný rozdiel jev konštrukcii: nosná oceľová výstuž nemusí byť redukovaná v prospech tepelno-izolačných materiálov. Ozajstná výhoda oproti iným systémom.

NÁŠ PRÉMIOVÝ OKENNÝ SYSTÉM S BUDÚCNOSŤOU KÖMMERLING 88: VÝHODY

Viac dizajnu

O moderný vzhľad sa postarajú štíhle profily s rovnými líniami. A o individuálnu rôznorodosť veľké farebné spektrum univerzálnych a metalických farieb ako aj štruktúr dreva alebo variant s hliníkovými krytkami.

Viac tepelnej izolácie

Už v štandardnom prevedení ponúka Kömmerling 88 tepelnú izoláciu na úrovni pasívneho domu. Okrem toho sú možné ešte vyššie izolačné varianty. Veľkou výhodou je tu aj stavebná hĺbka 88 mm. Preto sa Kömmerling 88 odporúča obzvlášť pre novostavby ako aj pre architektonicky a energeticky náročné budovy.

Viac tesnosti

Tri roviny tesnení a inovatívne tesnenie v drážke krídla zadržujú prievan, prach a dážď. Okrem toho optimalizujete tepelnú izoláciu.

Viac bezpečnosti

Okenné profily môžu byť bez problémov vystužené ďalšími opatreniami zabraňujúcimi vlámaniu.

Viac flexibility

Kömmerling 88 je flexibilný kompletný systém pre okná a dvere. Vďaka modulovému konštrukčnému systému a efektívnym upgrade technológiám sa dá bez problémov prispôsobiť vašim individuálnym požiadavkám.

88 mm stavebná hĺbka

Ideálne pre novostavby a okrem toho pre architektonicky a energeticky náročné budovy.

Väčšia trvácnosť hodnoty

O moderný vzhľad sa postarajú štíhle profily s rovnými líniami. O individuálnu rozmanitosť spektrum univerzálnych a metalických farieb ako aj štruktúr dreva alebo hliníkové krytky.

Viac stability

Vysokohodnotné oceľové výstuže zabezpečujú perfektnú statiku okna. V prevedení AluClip Pro preberá toto funkčný hliníkový profil, ktorý zároveň redukuje hmotnosť.

Viac zvukovej izolácie

Kombinovaný s vysokohodnotnými zvukovo-izolačnými sklami až do 58 mm hrúbky vám systém Kömmerling 88 poskytne výbornú zvukovú izoláciu.

Viac vetrania

Premyslený program vetrania sa postará o útulnú klímu bývania.

Viac komfortu pri obsluhe

Vďaka inovatívnej technike kovania sa okná dajú hravo otvárať a zatvárať. Na želanie môže byť použité aj skryté kovanie – pre najvyššie estetické nároky.

Viac komfortu pri údržbe

Plochy rámov sú nanajvýš odolné voči poveternostným vplyvom a ľahko sa čistia.

AJ NA DRUHÝ POHĽAD PÔSOBIVÉ

HIGHTECH INSIDE

Na okne nevidíte, aké technológie skrýva. Treba sa presnejšie pozrieť – akoby do profilu. Kömmerling 88 predstavuje so svojim vývojom špičkovú úroveň technológie okien: inovatívna viackomorová konštrukcia, tri roviny tesnení a optimalizovaná stabilita sú len niekoľkými príkladmi inovácií, ktoré nový systém spája.

Okenné steny do výšky poschodia alebo krídla do výšky až 2,5 m – faktory ako tieto kladú vysoké nároky na prevádzkovú bezpečnosť. Kömmerling 88 ich spĺňa hravo vďaka maximálne dimenzovaným oceľovým výstužiam.
Komory v profiloch boli vyvinuté najmodernejšími metódami výpočtov. Výsledok: vysoká tepelná a zvuková izolácia ako aj optimálna stabilita profilu.
Hlboká drážka pri skle umožňuje použitie zasklenia trojsklom, špeciálnymi funkčnými sklami alebo parapetnými panelmi až do hrúbky 58 mm.

Kömmerling 88 garantuje vysokú ochranu proti nárazovému dažďu, optimálnu tesnosť voči vetru
a vynikajúcu zvukovú izoláciu. O to sa postarajú tri roviny tesnení s centrálne umiestneným stredovým tesnením a inovatívne tesnenie v drážke.

Okná série Kömmerling 88 môžu byť montované hmoždinkami cez oceľ. V plaste môžu byť upevnené cez klasické montážne kotvy alebo prostredníctvom na patent prihlásených adaptérov – cez špeciálnu hmoždinkovú komoru. Montáž je rýchla, čistá a urobená bezpečne.
Nosné diely kovania sa skrutkujú cez viacero profilových stien. Okrem toho sú na hlavných záťažových zónach dodatočne zosilnené miesta pre skrutkovanie.
Tepelná izolácia, ktorá v štandardnom prevedení dosahuje už úroveň pasívneho domu, sa dá dokonca ďalej zvýšiť. Na to slúžia dodatočné izolačné diely, zasunuté do profilu. Statika veľkých krídiel a sklených plôch ostáva dodržaná bez obmedzenia.
okno-inside-02

VZORKOVNÍK

Shopping Basket